دیور

دیور

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

کریستین دیور از گمنامی تا شهرت

از عطر یک زن چیزهای بیشتری می توانم در مورد او بفهمم تا دست نوشته های او!این جمله از مردیست که نام او در سرتاسر جهان مترادف لوکس ترین عطرهای هنریست!

Christian Dior

کریستین دیور (Christian Dior) یکی از مشاهیر عرصه مد در سال 1905 در شهری ساحلی در فرانسه متولد شد. او فعالیت خود را نخستین بار در سال 1935 با فروش طرح های خود به روزنامه فیگارو ایلوستر آغاز نمود.  پس از سال ها فعالیت به عنوان دستیار طراح در سال 1945 به عنوان سرتیم طراحی در مزونی مشهور به نام خانه گاستون شروع به کار کرد. در سرگذشت کریستین دیور آمده، روزی مردی پیشگو به او می گوید: ” تو مرد مستمندی هستی اما روزی از طریق زنان به جایگاه والایی خواهی رسید و این موفقیت تو به نفع زنان خواهد بود!” این گفته برای او روزنه ای بود برای دنبال کردن علایق درونی خود تا زمانی که شخصی به نا مادام دالاهای به او پیشنهاد تأسیس خانه مد (Christian Dior) را نمود.

سرانجام در 12 فوریه 1947 با نگاهی نو به صنعت مد با ارائه کالکشنی بینظیر و متفاوت از هر آن چه که تا آن زمان معرفی شده بود با برند (Christian Dior) پا به این عرصه نهاد .

 

معرفی نخستین عطر (Christian Dior)

از نظر دیور زنان تنها به دنبال پوشش زیبا نبودند، آنان خواستار رایحه ای خوش نیز بودند. بر پایه همین تفکر در زمانی کوتاه پس از اولین کالکشن موفقیت آمیز برند کریستین دیور، برای اولین بار “‘Miss Dior” به عنوان نماد عطری بینظیر در قرن بیستم متولد شد. زمانی که کریستین دیور برای معرفی و عرضه اولین نمونه عطر دست ساز خود آماده می شد هنوز نامی برای آن انتخاب نکرده بود ، تا زمان رونمایی این عطر که کاترین دیور خواهر وی نام “Miss Dior”  را بر روی اولین عطر تولیدی برند کریستین دیور نهاد . عطری محسور کننده تلفیقی از رایحه ماندارین ،  لیمو ، بلوط ووانیل.

miss dior

حاصل علاقه شدید کریستین دیور به گل نیلوفر که آن را نمادی از شانس می دانست ، منشأ خلق رایحه ای دیگر به عنوان دومین نمونه عطر خیره کننده مجموعه کریستین دیور به نام “Diorissimo” شد . اگرچه کریستین دیور یکسال بعد از معرفی دومین نمونه عطر خود درگذشت اما برای عاشقان عطر ، جرقه خلاقیت مشتعل شده توسط کریستین دیور به شعله ای تبدیل شد که تا به امروز همچنان گرم و سوزان باقی مانده است.عطر Diorissimo

نمونه ای از برترین های دیور (Best of Christian Dior )
  • Eau Sauvage اولین نمونه عطرمردانه برند دیور که در سال 1966  به جهانیان معرفی شد و همچنان به عنوان نمونه ای بینظیر در خط تولید محصولات دیور می درخشد.  Eau Sauvage با رایحه ای تلخ  از مرکبات آغاز شده و نت های میانی ترکیبی از علف وتیور و صمغ با حفظ رایحه مرکباتی حسی گیاهی را القاء می کند.ادوپرفیوم Eau Sauvage
  • Poison یکی از جسورانه ترین نوآوری های دهه 80 ، رایحه ای اغوا کننده و پیچیده ترکیبی از رایحه های تند میوه ای ، عسل و مشک  رایحه ای خاص و فراموش نشدنی .
  • J’Adore عطری بینظیر مظهری از لطافت زنانه ساخته شده از ترکیب رایحه ترنج ، گلابی و گل های خوشبو ، رایحه ای کلاسیک و فریبنده که نسخه اصلی آن در سال 1999 برای اولین بار به تولید رسید .
  • Granville نمونه ای خاص از برند Dior الهام گرفته از بوی طبیعت شهر نورماندیان که کریستین دیور کودکی خود را در آن جا گذراند. ترکیبی بینظیر از رایحه ماندارین ، لیمو ، آویشن ، رزماری ، چوب صندل ، فلفل یاه

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
Add to cart