رنگ های گیاهی

رنگ‌ گیاهی مخصوص چوب بهتر است یا رنگ‌ شیمیایی؟

رنگ‌ گیاهی مخصوص چوب بهتر است یا رنگ‌ شیمیایی؟ آیا تابه‌حال به این موضوع فکر می کنید که وسایل چوبی رنگی مورد علاقه شما، چگونه رنگ می‌شوند و در آن ها از چه نوع رنگی استفاده می شود ؟با ما همراه باشید زیرا می‌خواهیم درباره دو رنگ گیاهی و رنگ شیمیایی صحبت کنیم. .

مزایای رنگ گیاهی چوب

شاید اگر بخواهیم رنگ گیاهی را با رنگ شیمیایی مقایسه کنیم، اولین چیزی که به ذهن برسد این است که رنگ گیاهی کاملا طبیعی است و در نتیجه قیمت رنگ گیاهی چوب کمی بیشتر از رنگ شیمیایی است. با وجود این که یک برداشت کاملا درستی است اما مزایای دیگری نیز وجود دارد که شاید از آنها بی‌خبر باشید. به همین دلیل ما در اینجا به چند مورد اشاره می‌کنیم:

رنگ های گیاهی روی چوب بسیار زیبا دیده می‌شوند در حالیکه هیچ رنگ شیمیایی نمی‌تواند همان رنگ را ایجاد کند زیرا رنگ تولید شده در نتیجه یک واکنش شیمیایی است که در داخل الیاف چوب انجام می‌شود و منجر به ایجاد رنگ‌های ملایم، چشمگیر و طبیعی می‌شود.

رنگ‌های شیمیایی روی درخت‌های سخت، قدیمی، کلفت و غیره کاربرد ندارند و فقط می‌توان برای چوب‌های نرم و نازک استفاده کرد. البته این روزها برای چوب‌های قدیمی و کهنه از رنگ‌های شیمیایی حاوی اسید نیتریک و بخار آمونیاک استفاده می‌شود که تا حدودی موثر است.

از آنجا که رنگ گیاهی از منابع طبیعی ساخته می‌شود، به همین دلیل برای محیط زیست مضر نیست. علاوه بر آن رنگ گیاهی مخصوص چوب تجزیه‌پذیر است و هنگام دفع آن، هیچ گونه آلودگی ایجاد نمی‌کند.

این رنگ های گیاهی کاملا ایمن هستند و برای سلامتی انسان (مانند رنگ‌های شیمیایی) خطری ایجاد نمی‌کنند.

سخن آخر

با خرید رنگ گیاهی چوب از  فروشگاه اینترنتی فارینایت  ،  می‌توانید در سلامتی خود و محیط زیست تاثیر زیادی داشته باشید. فقط کافی است آنها را در بخش محصولات ما ببینید.

کانال آپارات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
Add to cart