فینگر جوینت

فینگرجوینت

فینگر جوینت چیست؟

در کارهای چوبی و ساختمانی، از فینگر جوینت برای اتصال و چسباندن دو تکه چوب به هم استفاده می شود. اشکال مورد نیاز بر روی هر قطعه چوب بریده می شوند تا بتوانند کنار هم قرار بگیرند و به هم متصل شوند. نصب فینگر جوینت بهم بسیار دقیق است زیرا آنها باید بدون هیچ فاصله ای به هم می‌چسبند و به طور دقیق در کنار هم قرار می‌گیرند.

این اتصال محکم است و نیازی به چیز اضافی ندارد، مخصوصاً وقتی با چسب خوب مانند PVC استفاده شود. برای تجسم نحوه کار فینگر جوینت، انگشتان خود را به هم متصل کنید.

انواع فینگر جوینت

فینگر جوینت ممکن است به شکل نوک تیز یا مربع شکل باشند. فینگر جوینت نوک تیز بیشتر برای بلندتر شدن چوب استفاده می‌شود در حالی که از فینگر جوینت مستطیل شکل بیشتر برای ساخت مبلمان و اتصال گوشه‌های قاب و جعبه استفاده می‌شود.

به طور کلی، آنها را می‌توان به دو دسته ساختاری یا غیرساختاری دسته بندی کرد. فینگر جوینت‌های غیرساختاری کوتاه با نوک صاف هستند در حالی که فینگر جوینت‌های ساختاری معمولاً با نوک تیز و بلندتر هستند.

مزایای استفاده از فینگر جوینت چیست؟

از این متصل کننده‌ها برای ایجاد جعبه و افزایش طول چوب استفاده می‌شود.همچنین برای ساخت و طراحی عناصر مختلف مانند قاب چوبی و پایه چوبی برای مبلمان، پنجره، درها، کابینت، میزها، قفسه، صندلی و موارد دیگر کاربرد دارد. این نوع اتصالات، یک نوع اتصال محکم و زیبا است و می‌تواند ظاهر زیبایی به محصولات چوبی بدهد.

دلایل استفاده از چوب کاج در فینگر جوینت برای پنجره

برخی از مهم‌ترین دلایلی که از چوب کاج برای فینگر جوینت پنجره‌ها استفاده می‌شود، عبارت‌اند از:

  • ماندگاری بهتر
  • ساختار بیشتر چوب
  • اندازه‌های بزرگتر با ظاهر باریک
  • ظاهر خوب
  • خطوط دید باریک
  • سبک و چگالی کمتری دارد و این بدان معناست که کار با آن راحت‌تر است
  • در جذب رنگ و روغن بسیار عالی است که به شما امکان می‌دهد جلوه زیبایی ایجاد کنید
  • به دلیل اینکه چوب نرم، سریعتر از چوب سخت رشد می‌کند، مقرون به صرفه‌تر است

 

سخن آخر

با آریو چوب می‌توانید فینگر جوینت های خود را به آسانی از فروشگاه اینترنتی فارینایت  تهیه کنید و در بخش‌های مورد نیاز خود استفاده کنید.

فقط کافی است آنها را در بخش محصولات ما ببینید.

کانال آپارات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
Add to cart