هنرچوبی

همه چیز درباره چوب سپیدار

چوب سپیدار معمولاً به رنگ شیری یا کرمی است، اگرچه ممکن است مایل به قهوه ای باشد یا رگه های رنگی داشته باشد. چوب سپیدار به ندرت در ساخت مبلمان استفاده می‌شود، به همین دلیل نمی‌توان اطلاعات کافی و مناسبی درمورد آن، پیدا کرد. با این حال، ما در زیر به ویژگی‌ها و مشخصات این چوب اشاره می‌کنیم.

کاربردهای رایج چوب سپیدار چیست؟

بومیان آمریکا از سپیدار زرد برای قایق رانی استفاده می‌کردند. در گذشته، از چوب سپیدار برای ایجاد ظروف غذاخوری، تابوت، اسباب بازی، حکاکی، جعبه، پالت و قاب برای مبلمان روکش‌دار استفاده میشد. اما اکنون ممکن است به عنوان روکش، در چوب چند لایه و درها مورد استفاده قرار گیرد.

چوب سپیدار یک گزینه عالی برای یک نجار است که قالب های تزئینی و کارهای ایجاد می‌کند. دارا بودن لکه‌ها و رنگ‌هایی روی آن، باعث می‌شئد که برای افراد حرفه‌ای جذاب باشد. به دلیل اینکه به راحتی با ابزارهای مختلف می‌توان روی آن کار کرد، در ساخت کابینت، کشوها یا قالب‌ها استفاده می‌شود.

به نوبه خود، چوب سپیدار را می توان در بازسازی خانه‌ها استفاده کرد. این چوب، یک چوب سخت به تمام معنا است. همچنین یک چوب سخت ارزان قیمت است که به طور گسترده در دسترس است.

چوب سپیدار سخت است یا نرم؟

توضیح این نکته ضروری است که “چوب سخت” لزوماً اصطلاحی نیست که به استحکام چوب اشاره داشته باشد. این بدان معناست که چوب از یک درخت پهن برگ، می‌آید. افرا، گردو، خاکستر، گیلاس و بلوط همه در این دسته جای می‌گیرند. چوب نرم از درختانی مانند سرو، صنوبر و کاج می‌آید. چوب سپیدار از نوع چوب سخت است.

آیا چوب سپیدار با محیط زیست سازگار است؟

درخت سپیدار بسیار سریع رشد می‌کند و به همین دلیل اغلب در فضاهای عمومی و برای ایجاد سایه، کاشته می‌شود. از آنجا که آنها سریع رشد می‌کنند و می‌توان آنها را به راحتی برداشت کرد، یک انتخاب سازگار با محیط زیست برای تولید محصولات چوبی است.

سخن آخر

اگر به دنبال خرید چوب سپیدار و محصولات زیبایی هستید که از چوب سپبدار ساخته شده‌اند، به بخش محصولات ما درفروشگاه اینترنتی فارینایت مراجعه کنید. فقط کافی است آنها را در بخش محصولات ما ببینید.

کانال آپارات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
Add to cart