چوب یا ام دی اف

چرا چوب نسبت به ام‌دی‌اف بهتر است؟

چوب یا ام دی اف

هنگام خرید وسایل چوبی عوامل مختلفی مانند رنگ، قیمت، کیفیت و غیره تاثیر دارد اما مهم‌ترین مسئله این است که کدام نوع چوب بهتر است، چوب یا ام‌دی‌اف ؟

شایان ذکر است که هر یک از آنها نسخه باکیفیت و کم کیفیت دارند که بر دوام، استحکام و قیمت آنها تاثیر می‌گذارد. در ادامه به مزایا و معایب هر یک اشاره خواهیم کرد و در نهایت، انتخاب به عهده شماست.

چوب

مزایا و معایب چوب

چوب نیز مانند هر چیزی، مزایا و معایب خاص خود را دارد. برخی از مهم‌ترین مزایای چوب عبارت‌اند از:

  • بادوام
  • سخت و محکم
  • زیبایی و داشتن تنوع در طرح و الگو

چوب برخی از درختان نسبت به برخی از انواع چوب، دوام و ماندگاری بسیار بیشتری دارند. علاوه بر آن، چوب طبیعی است و از موجودی زنده به دست می‌آید، برای همین زیبایی طبیعی آن جلب توجه می‌کند. در مقابل، معایب چوب عبارت‌اند از:

  • ممکن است در برابر گرما و رطوبت تغییر حالت دهد (منقبض و یا منبسط شود) اما اگر در خانه شما، آب و هوا کنترل شده باشد، مشکلی پیش نخواهد آمد.
  • در برابر آلودگی‌ها آسیب‌پذیر است بنابراین باید در نگهداری آن دقت کرد.

ام دی اف

مزایا و معایب MDF

با توجه به اینکه بسیاری از مردم دوست دارند از محصولات و کالاهای طبیعی استفاده کنند، ترجیح می‌دهند از ام‌دی‌اف دوری کنند. ام‌دی‌اف از الیاف چوب بازیافتی و رزین تشکیل شده است. ام‌دی‌اف سطح صافی دارد و در مقایسه با چوب ارزان‌تر است. همچنین برش و ایجاد طرح‌های متنوع در آن آسان‌تر است.

با این حال، ام دی اف نیز معایب خود را دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

  • در صورتی که روی ام‌دی‌اف، آب و یا مایعی ریخته شود، آن را به خود جذب می‌کند.
  • از فیبر خوب تشکیل شده است به همین دلیل پیچ را در خود نگه نمی‌دارد.
  • ام‌دی‌اف به راحتی آسیب می‌بیند و در اثر یک ضربه ترک برمی‌دارد.

از آنجا که ام‌دی‌اف در برابر رطوبت مقاومت خوبی از خود نشان نمی‌دهد، بنابراین بهتر است برای دکوراسیون داخلی و در خانه استفاده شود اما از چوب می‌توان هم در بیرون از خانه و هم برای جذاب‌تر کردن دکوراسیون داخلی خانه استفاده کرد.

سخن آخر

اکنون نوبت شماست که متناسب با شرایط خود چوب یا ام دی اف را انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم از محصولات ما در فروشگاه اینترنتی فارینایت دیدن کنید و محصول مورد نظر را متناسب با بودجه خود خریداری کنید.

کانال آپارات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
Add to cart