چوب سنجد

چوب درخت سنجد

میوه سنجد از زمان های دور در سفره ‌ی ایرانی ها وجود دارد و در تمام جشن ها به آن توجه خاصی داشته اند. زیرا بسیار از نظر غذایی مفید است و در زمان حال نیز در صنایع غذایی-بهداشتی، دارویی، عطرسازی و صنایع چوب از سنجد استفاده می شود.

چوب سنجد

گیاه سنجد دارای عمر طولانی و چوب آن از استحکام بالایی برخوردار است، این گیاه سریع رشد میکند و تحت هر شرایط سختی مثل خشکسالی یا باد و یا آلودگی هوا بسیار مقاوم است.

درخت سنجد چه ویژگی هایی دارد؟

درخت سنجد دارای تنه به هم پیچیده با پوستی نواری شکل به رنگ قهوه ای است. رنگ بیرونی چوب این درخت سفید و رنگ درونی آن از طیف قهوه ای تا نارنجی می باشد. چوب این درخت بدون بو و طعم بوده و به طور معمول الیاف موازی و گاهی سخت دارد. چوب سنجد نسبت به هوای سرد مقاومت بالایی داشته و بافت این چوب نیز نرم است.

کاربرد چوب سنجد

از چوب سنجد به جهت کنترل باد ، ترکیبات دارویی ، صنایع عطر ،صنایع چوب و آلات موسیقی استفاده می شود، و در خراطی، نازک کاری و معرق کاری هم بسیار مورد استفاده است.

 

سخن آخر

ما با فروش چوب سنجد در فروشگاه اینترنتی فارینایت می‌توانیم به شما در تولید محصولات مورد نظرتان کمک کنیم. همچنین در فروشگاه اینترنتی فارینایت،محصولات چوبی متنوعی وجود دارد؛ فقط کافی است آنها را در بخش محصولات ما ببینید.

کانال آپارات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
Add to cart