چوب راش و گردو

چوب راش بهتر است یا گردو؟

بسیاری از مردم به دنبال این هستند که بدانند چوب راش بهتر است یا گردو؟ برای پاسخ به این سوال، ابتدا به خواص هر یک از این چوب ها اشاره می کنیم.

چوب راش

چوب راش وزن متوسط تا سنگینی دارد و خیلی سخت و محکم است. دارای استحکام خوب و مقاومت در برابر سایش بالا است. چوب راش با وجود سختی آن به راحتی قابل استفاده است. می توان آن را برش داد، سوراخ کرد.  به راحتی می توان سطح چوب راش را رنگ آمیزی کرد و جلا داد.

چوب گردو

انواع گونه های گردو را می توان برای منبت کاری و نجاری استفاده کرد، اما رایج ترین آنها گردوی انگلیسی و گردوی سیاه است. گردوی انگلیسی معمولاً به عنوان گردوی معمولی شناخته می شود و اکثر گردوهای خوراکی را برای مصرف انسان فراهم می کند.

چوب گردو سخت، سنگین و انعطاف پذیر است و می تواند در برابر تاب خوردگی و انقباض بسیار کمی مقاومت کند. اگرچه گردوی انگلیسی در برابر حشرات حساس است، اما در برابر پوسیدگی کاملاً مقاوم است. این چوب معمولاً آلرژی ایجاد نمی کند، اما ممکن است در برخی از افراد، پوست و چشم را تحریک کند.

از آنجایی که کار با چوب گردو نسبتاً آسان است، اغلب در حکاکی، تراشکاری و … استفاده می شود. همچنین سطح صاف آن باعث می شود تا مبلمان و اشیاء طراحی شده ، سطح زیبایی داشته باشند.

علاوه بر این می توان از چوب گردو برای کفپوش روکش برای آلات موسیقی و مبلمان و دکوراسیون داخلی استفاده کرد. گردوی سیاه معمولاً برای مبلمان، پوشش داخلی و کابینت استفاده می شود.

مقایسه چوب راش و چوب گردو

  • مبلمان چوب راش نسبت به مبلمان چوب گردو ارزان تر هستند.
  • چوب گردو در برابر فشار، نسبت به چوب راش بهتر است.
  • مبلمان چوب گردو بسیار زیباتر و جذاب تر از چوب راش هستند.
  • چوب گردو نسبت به چوب راش محکم تر است و چوب راش بافت نرمتری دارد.
سخن آخر

ما در فروشگاه اینترنتی فارینایت محصولات متنوعی از چوب راش و چوب گردو داریم که میتوانید متناسب با علاقه خود و با توجه به اطلاعات داده شده در بالا، بهترین مورد را انتخاب کنید. ققط کافی است آنها را در بخش محصولات ما ببینید.

کانال آپارات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
Add to cart