چوب و فلز

یک ایده خلاقانه متناسب با سبک دکوراسیون داخلی شما

ترکیب چوب و فلز در دکوراسیون داخلی

روشی نوین و زیبایی است که امروزه توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرده است. بنابراین اگر به دنبال ایجاد یک تغییر اساسی و خلاقانه در دکوراسیون داخلی خانه خود هستید، با ما همراه باشید.

در اینجا چند سبک مختلفی که می‌توانید از ترکیب چوب و فلز در دکوراسیون استفاده کنید، آورده‌ایم:

اسلب چوب

  • سبک سنتی

در سبک سنتی، اغلب از ترکیب چوب درخت کاج و بلوط با فلزهای مختلف استفاده می‌شود که متعلق به سبک روستایی و حومه شهر مکزیک، اسپانیا، توسکانی و غیره است.

چوب و فلز

  • سبک مدرن

کسانی که به سبک مدرن در دکوراسیون داخلی علاقه دارند، باید به دنبال لوازمی باشند که سطح صاف و براق چوب با فلزهای مناسب ترکیب شده‌اند. همچنین این نوع وسایل دارای طرح‌های زیبا با اشکال متنوع هستند تا ظاهر مدرنی به خانه شما ببخشند.

چوب و رزین

  • سبک التقاطی یا ترکیبی

بسیاری از طراحان دوست دارند که چند سبک مختلف را باهم ترکیب کنند تا یک سبک منحصربه‌فرد ایجاد کنند. ایجاد سبک التقاطی شاید کار ساده‌ای نباشد اما در صورتی که به درستی انجام شود، می‌تواند بی‌نظیر به نظر برسد. به عنوان مثال روی صندلی چوبی قدیمی، تزئینات فلزی کاملا مدرن ایجاد شود و یا یک میز ساده و قدیمی را با پایه‌های فلزی زیبا و مدرن به همراه رزین ترکیب شود. در این سبک می‌توان شکل، رنگ و ظاهر کلی لوازم را باهم ترکیب کرد.

نکات مهم برای ترکیب چوب و فلز در دکوراسیون داخلی

هنگام ترکیب چوب و فلز در دکوراسیون داخلی خانه، باید چند نکته را در نظر بگیرید:

کدام فلز با کدام چوب سازگار است؟

به طور کلی، باید فلزات با رنگ گرم را با چوب‌های رنگ گرم و فلزات سرد را با چوب‌های سرد رنگ به کار برد. فلزات گرم مانند برنج، مس و طلا در کنار چوب درخت‌هایی مانند گردو، ماهون و گیلاس زیباتر به نظر می‌رسند. همچنین فلزات سرد مانند نقره و آلومینیوم با چوب درخت‌های افرا، کاج، صنوبر و … استفاده می‌شوند. البته توجه داشته باشید که فلزهای مشکی رنگ، خنثی محسوب می‌شوند و با اکثر چوب‌ها قابل استفاده هستند.

متناسب با سبک خود باید طرح فلز مناسب را انتخاب کنید. به عنوان مثال طرح‌های قدیمی و چکش خورده در فلزها برای سبک سنتی و فلزات صیقلی برای سبک مدرن و مینیمالیستی (ساده) به کار می‌روند.

 

حال اگر ایده اصلی در ذهن شما شکل گرفته است، حتما از محصولات چوب و فلز متنوع ما که توسط آریو چوب ساخته شده‌اند، دیدن کنید.

کانال آپارات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
Add to cart