میز تحریر

4 عامل کلیدی در خرید میز تحریر

هنگام خرید میز تحریر با مدل‌های متنوعی روبرو می‌شوید اما بسیاری از اوقات، این تنوع موجب سردرگمی شما می‌شود. یک میز تحریر ایده‌آل باید چند ویژگی مهم را همزمان داشته باشد تا فرد بتواند به راحتی از آن (تا چندین ساعت) استفاده کند و در عین حال ظاهر مناسبی داشته باشد. به همین دلیل، ما به 4 عامل مهمی که باید در یک میز اداری و یا میز تحریر مناسب باشد، اشاره می‌کنیم.

1. ارتفاع مناسب میز تحریر

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید میز اداری باید توجه کنید، ارتفاع آن است. ارتفاع میز اداری یا تحریر نباید بلندتر یا کوتاه‌تر از آرنج دست شما باشد. اگر اندازه آن استاندارد نباشد، ممکن است موجب ایجاد درد در ناحیه گردن، شانه، کمر و … شود. برای پیدا کردن ارتفاع میزی که متناسب با قد خودتان باشد، ابتدا باید روی صندلی بنشینید و سپس آرنج خود را به گونه‌ای که قرار است روی میز باشد، خم کنید. در مرحله آخر، با کمک یکی از نزدیکان خود، فاصله آرنج تا زمین را اندازه بگیرید. این اندازه، همان ارتفاع مناسب برای میز شما خواهد بود.

شایان ذکر است که ابعاد استاندارد برای میز اداری ساده به صورت زیر است:

ارتفاع: 73 تا 77 سانتی‌متر

طول: 70 تا 150 سانتی‌متر

عرض: 60 تا 75 سانتی‌متر

2. عدم وجود کشو در جلوی میز

وجود کشو یا دراور در قسمت جلویی میز اداری، ممکن است مثل یک مانع عمل کند و شما فضای کافی برای تکان دادن پاهایتان نداشته باشید. به همین دلیل بهتر است میز تحریر شما حداکثر یک کشو داشته باشد.

3. داشتن لبه‌های گرد

لبه‌های تیز در میزها موجب ایجاد فشار روی ساعد و مچ دست هنگام نوشتن و تایپ کردن می‌شوند.گروه چوب  بنابراین بهتر است میز تحریر مورد نظر شما، لبه‌های گرد داشته باشد.

4. قابلیت تغییر از حالت نشسته به حالت ایستاده

در مواردی که فرد باید چندین ساعت در پشت میز اداری بنشیند و ثابت بماند، باید از میزی استفاده کند که ارتفاع آن قابل تغییر باشد. و بتواند به دو صورت نشسته و ایستاده درآورده و به فعالیت خود ادامه دهد.

نتیجه

بنابراین اگر به دنبال یک میز تحریر چوبی زیبا هستید. بهتر است نکات ذکر شده در بالا را در نظر بگیرید و بهترین میز را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید با ارتباط با فروشگاه اینترنتی فارینایت میتوانید در این رابطه با توجه به سلیقه خود بهترین مشاوره را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
Add to cart