ظرف اردوخوری

5 راز مراقبت از ظروف چوبی و اردوخوری

با گذشت زمان ممکن است روی ظروف چوبی و اردوخوری لکه، ترک و غیره ایجاد شود و این مشکل می‌تواند تمام جذابیت و ارزش آن را از بین ببرد. برای جلوگیری از این اتفاق، تنها کمی زمان، تلاش و درک این پنج راز برای مراقبت صحیح از ظروف چوبی و اردوخوری نیاز است.

همه ظروف چوبی و اردوخوری به داروزنی نیاز دارند

داروزنی عمل حفظ چوب روی ظروف چوبی را انجام می‌دهد. این مانند افزودن یک لایه محافظ خوب در برابر مواردی مانند رطوبت، گرما و سایش روزمره است. این کار را باید به خرید ظروف چوبی و اردوخوری انجام دهید. شما می‌توانید از روغن‌های گیاهی و طبیعی موجود در بازار نیز استفاده کنید اما بهترین کار، استفاده از محافظ است.

ظروف چوبی و اردوخوری در ماشین ظرفشویی ایمن نیستند

مطمئناً می‌توانید ظروف چوبی و اردوخوری خود را بعد از مصرف در ماشین ظرفشویی بیندازید، اما اگر این کار را انجام دهید، چوب آن خیس می‌شود. مواد شوینده‌ای که در اکثر ماشین‌های ظرفشویی استفاده می‌شوند نیز به پوسیدگی چوب در طول زمان کمک می‌کنند. بنابراین در عوض باید همیشه ظروف چوبی و اردوخوری خود را با آب گرم و صابون ملایم بشویید.

ظروف چوبی و اردوخوری را در معرض گرما قرار ندهید

اگر به این فکر می‌کنید که ظروف چوبی خود را در مایکروویو قرار دهید، بهتر است به فکر یک ظرف بهتر باشید. چوب در برابر گرما، به ویژه گرمای شدید، خوب عمل نمی‌کند. همچنین تا حد امکان سعی کنید ظرف چوبی خود را برای مدت طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید زیرا گرما و نور باعث خشک شدن آن می‌شود و موجب ترک خوردن و خرد شدن آن می‌شود.

کیفیت بهتر = طول عمر بیشتر

خرید ظروف چوبی ارزان قیمت نه تنها باعث می‌شود مراقبت از آنها سخت‌تر باشد، بلکه ممکن است غیر ایمن نیز باشد. یک ظرف چوبی با کیفیت خوب، از چوب‌های محکم مانند افرا، گیلاس یا گردو ساخته می‌شود. چوب بهتر به معنای عمر طولانی‌تر و مراقبت آسان‌تر است.

ظروف چوبی و اردوخوری ، نیاز به نگهداری دارند

پیروی از تمام مراحل بالا قطعاً عمر ظروف چوبی و اردوخوری شما را طولانی می‌کند، اما برای اطمینان از اینکه همچنان بخشی از آشپزخانه شماست، باید هر چند وقت یکبار به آن رسیدگی کنید و از فرسودگی آن جلوگیری کنید.

برای خرید ظروف چوبی و اردوخوری با کیفیت خوب از فروشگاه اینترنتی فارینایت دیدن کنید و محصولات زیبای ما را ببینید.و همچنین در فروشگاه اینترنتی فارینایت،ظرف چوبی و اردوخوری های  متنوعی وجود دارد؛ فقط کافی است آنها را در بخش محصولات ما ببینید.

کانال آپارات ما

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
Add to cart